Biz Kimiz

Biz Kimiz ?

GSE SATRANÇ MERKEZİ

“Şampiyonların Merkezi “

GSE SPOR Satranç merkezi olarak İzmir’in Narlıdere ilçesinde 2018 yılından bu yana satranç sporunu tanıtmaktayız..


Satranç merkezimizde çocuklarımızın yaşına ve mevcut satranç bilgisine bağlı olarak farklı seviyelerde çalışma gruplarımız bulunmaktadır.

Sporcularımız başlangıç yaptıkları gruplarda ilerler; ilerleyen sporcular üst gruplara geçerek satranç sporunda yoluna devam eder. Gruplarımızda ortalama 10 sporcu olmaktadır.

Yetiştirdiğimiz sporcularımızdan il/ilçe çapında ve ulusal çapta satranç turnuvalarına katılmak isteyen sporcularımızı da turnuvalara hazırlamaktayız. Bu sporcularımızı açılış, oyun ortası, oyun sonu, kombinezon çalışmaları ile desteklemekteyiz. Turnuvalar sonrasında da oynanan maçların analizleri yapılır. Bu sayede sporcularımızın eksiklerinin tamamlanmasına çalışılır.

Satranç merkezi çalışmalarımızın dışında sporcularımızın gelişimini desteklemek için mevcut gruplarımız arasında, seviyelerine uygun birleşim sağlayarak haftalık online turnuvalar düzenlemekteyiz. Bu turnuvalar satranç merkezimizin sporcularına özeldir.

Satranç merkezi olarak bünyemizde “Akıl ve Zeka Oyunları” da bulunmaktadır ve bu alanda çalışmalarımız başlamıştır. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise ve yetişkin seviyelerinde ortak/farklı oyunlarla çocuklarımız akıl ve zeka gelişimi göstermektedirler.Antrenörümüz

Süheyl Aydınalp

2.Kademe Satranç Antrenörü (Türkiye Satranç Federasyonu onaylı)

1.Derece Zeka Oyunları Öğreticiliği (TAZOF onaylı)


İzmir’de yılların satranç sporcusu olarak pek çok satranç turnuvasına katılmış ve halen aktif sporcu olarak yarışan 2.Kademe Satranç Antrenörümüz SÜHEYL AYDINALP ile satranç sporunu çocuklarımıza tanıtmaktayız.

Antrenörümüz yılların getirdiği deneyimi ile il ve ulusal turnuvalara pek çok sporcu hazırlamıştır. Pek çok sporcuyu il şampiyonu yapmış, yine pek çok sporcuyu her yıl Antalya’da düzenlenen Türkiye Yaş Grupları Satranç Şampiyonasına hazırlayıp, Milli Takım havuzuna yerleştirmiştir.

(ilk 10-12)

Halen yeni yeteneklerimizi hazırlamaya devam etmektedir, ayrıca okullarda satranç antrenörlüğü görevi de yapmaktadır.

Antrenörümüz TAZOF (Tüm Akıl Zeka Oyunları Federasyonu) 1.Derece Zeka Oyunları Öğreticiliği sertifikasına sahiptir ve merkezimizdeki akıl ve zeka oyunları çalışmalarını yürütmektedir.

Halen yeni yeteneklerimizi hazırlamaya devam etmektedir. Ayrıca okullarda satranç antrenörlüğü görevi de yapmaktadır.

Antrenörümüz TAZOF (Tüm Akıl Zeka Oyunları Federasyonu) 1.Derece Zeka Oyunları Öğreticiliği sertifikasına sahiptir ve merkezimizde akıl ve zeka oyunları çalışmalarını da yürütmektedir.


Amaçlarımız

GSE Satranç Merkezi olarak; çocuklarımızın gelişimlerini destekleyecek aktivitelerden en verimli şekilde yararlanmalarını sağlamayı amaçlamaktayız.

Sporcu Yetiştirme

Küçük yaşlardan çocuklarımıza satranç sporunu öğreterek yeni yeteneklerimizi keşfetmek ve ilerlemelerini sağlayarak Türk satrancına yeni sporcular kazandırmak.

Sosyal Gelişim

Çocuklarımıza sosyal bir ortam hazırlayıp özellikle arkadaşlık ilişkilerini geliştirmesine yardımcı olmak. ​

Kişisel Gelişim

Çocuklarımızın beceri ve yeteneklerini tanımasına ve bu yetenekleri geliştirmesine yardımcı olmak.

Duygusal Gelişim

Bünyemizdeki tüm çalışmalarımızla, çocuklarımızın doğru algılama, değerlendirme ve ifade etme becerilerinin gelişimine yardımcı olmak. ​

Başa dön